Aküler

Sırala:
Göster:
MUTLU AKÜ AĞIR HİZMET

 Orta ve ağır ticari araçlar için üretilen, daha fazla performans ve güç sunan akümülatörlerdir.

Ağır Hizmet akülerimiz Düşük antimonlu, pozitif ve kalsiyumlu negatif yapılara sahip Hibrit ürünlerdir. Özel tasarım ızgaraları, güçlü separatörleri, eleman sabitleme sistemleri ve aşınmayı önleyen korozyon rezistansıyla, dayanıklı ve bakım gerektirmeyen akümülatörlerdir. Geliştirilmiş teknoloji ürünü olan, plakalardaki yıpranmaları önleyici özel alaşım, su tüketimini önemli ölçüde azaltır.

Otobüs ve taksiler için geliştirilmiş özel ürünlerimiz de mevcuttur.

Mutlu Ağır Hizmet Akümülatörlerinin, kullanım alanı ve kullanım özelliğine göre tasarlanıp üretilen normal ve süper ağır hizmet tipleri de vardır.

MUTLU AKÜ ASKERİ AMAÇLI AKÜLER

 Nato VG 95282 standartlarına göre üretilen askeri amaçlı akülerimiz, zor doğa koşullarında, çok farklı hava sıcaklıklarında (-30°C /+50°C) yüksek marş güçlerine sahiptirler.

Kutuları yüksek kaliteli ve yanmayı geciktirici özel plastik malzemelerden üretilmektedir.

Askeri araçların güç kullanım koşulları ve manevralarında, darbe ve çarpmalara karşı yüksek dirençli olan akülerimiz, havalandırmayı düzenleyen özel buşonları sayesinde çok da emniyetlidir.

Özel olarak güçlendirilmiş plaka ve separatörleri ve elektrolit kontrolü ile üretilen akülerimiz ISO 9001 Uluslararası Kalite Belgesine sahiptir.

MUTLU AKÜ MARİN

 Deniz, göl ve nehirlerde çalışan araçların marş ve enerji ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş akümülatörlerdir.

Marin serisi akülerimiz Türk Loyd’u sertifikalıdır.

 

Temel özellikleri :

  • Kullanım alanlarına özel tasarlanmış iç dizayn
  • Derin deşarj özelliği (Deep Cycle).
  • Oluşacak gazları araçtan istenirse merkezi gaz hattı ile tahliye edebilmek için düzenek
  • 55 derecelik eğime kadar, elektroliti muhafaza ederek, hizmet vermeye devam eden sistem
  • Kullanımın olmadığı sezon dışı dönemlerde, teknolojik özelliklerini ve performansı muhafaza etme
  • Özel teknolojik tasarım sayesinde uzun ömürlü olma
  • Çevre ve araç emniyeti için “alev almaz” nitelikli malzemelerle üretilmiş olma

MUTLU AKÜ MİNİ TRAK - FULL ENERJİ

 Akü seçerken, uygulama ve çalışma beklentisine göre tercih yapmak çok önemlidir. Minitrak/Full Energy Akümülatörleri uzun çalışma süreli makineler için önemli ve kritik güç kaynağıdır. Bu tip akümülatörler, Starter tiplerine göre daha kalın plaklara sahiptir ve pozitif ızgara antimon, elyaflı  seperatör ve özel akü içi sabitleme sistemi gibi özellikleri vardır.

Bu özellikler Minitrak ve Full Energy akümülatörlerini vibrasyona karşı ekstra dayanıklı, derin deşarj özellikli ve yüksek yaşam döngüsüne sahip hale getirir.

Başlıca kullanım alanları arasında Temizlik Makineleri, Elektrikli Taşıtlar, Alarm ve Emniyet Sistemleri, Güneş Enerjisi Sistemleri, Engellilere Özel Araçlar, Asansör, Palet Kaldırıcıları, Golf Araba ve Karavanları ve U.P.S.’i sayabiliriz.

MUTLU AKÜ MOTO

Golden motosiklet akülerimiz klasik tip, bakım gerektirmeyen , süper bakım gerektirmeyen , valf ayarlı seriler olmak üzere üç grupta toplanır.

Golden motosiklet aküleri 32 farklı ölçü ve özellikte çeşitleri mevcuttur.

MUTLU AKÜ OTO

 Starter serisi ürünleri, otomobil ve hafif ticari araçlarda, motorun ilkhareketini sağlamak ve araçtaki elektrikle beslenen tüm cihazları çalıştırmakiçin geliştirilmiş ve üretilmiş akümülatörlerdir. Kısa sürede yüksek akım vegüç verme özelliklerine sahiptirler.

Mutlu oto akümülatörlerinin tamamı Gümüş- Kalsiyum Alaşım Teknolojisi ileüretilir. Gümüş-Kalsiyum alaşımının genleştirilmiş yeni metal teknolojisi(Expanded Metal Teknolojisi) ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan aküler, tüm otomobilmodellerinin ihtiyacına cevap verilecek şekilde üretilmektedir. Geleneksel akülere göre %20daha fazla ömür ve marş gücüne sahip olan gümüş alaşımlı aküler,  iklim veya çalıştığıortamın yüksek sıcaklıklarına daha dayanıklı bir performans sergilemektedirler. Su vebekleme kaybının minimize edilmesi nedeniyle “Tam Bakımsız” özelliği geliştirilirken, azaltılan gazlanma, filtrasyon ve geri kazanım sistemiyle çevreci özelliği ön plana çıkmaktadır.

 10 tip ürünümüz uzak doğu menşeli araçlar için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.