Rotovotör

Sırala:
Göster:
De Alabora Merdane Kombinasyonlu Rotovatör

Tarla tarımında hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan tek seferde mevcut bitki atıklarını parçalayarak, homojen şekilde toprağa karıştırarak, ideal tohum yatağını hazırlar. Makine üzerinde 4 devir seçeneği bulunan, makine ile uyumlu güçlü bir şanzıman kullanılmıştır.

Arka kapakları ve üzerinde bulunan ayarlanabilir yay bastı grubu sayesinde toprağı tesviye eder, toprağı istenilen düzeyde tekrar bıçaklara yönelterek parçalamayı arttırır. Makine derinlik ayarı merdane yan kollarında bulunan pim sistemi ile kolayca ayarlanarak 5-22 cm arasında istenilen derinlik seçilebilir. Merdanenin toprağı sıkıştırma özelliği sayesinde, mevcut tavın korunmasına yardımcı olur. Merdanenin toprak yüzeyinde bıraktığı kanal izleri kaymak tabakası oluşma riskini azaltır. Aynı zamanda bu izler yağış sonrası arazide su birikmesine engel olur.

Drt Alabora Mikser Dik Rotovator

Tarla tarımında teknik olarak en ideal şekilde tohum yatağını taban taşı oluşturmadan hazırlama özelliğine sahip güçlü bir makinadır. Gövde yapısı kaynaksız tek parça özel profilden tasarlanmıştır.

İşlenmiş ve ya işlenmemiş arazilerde ve ağır tavlı topraklarda başarıyla çalışabilir. 540 – 1000 kuyruk mili devrinde kullanıma uygundur. Özel üretilmiş güçlü şanzımanında 540 devirde 4 vites, opsiyonel dişlilerle 1000 kuyruk mili devrinde 2 vites kullanma seçeneği bulunmaktadır.

Yüksek kalitede üretilmiş bıçakları ile 25 cm ideal işleme derinliği, 28 cm maksimum çalışma derinliğine kadar işleme yapabilir. Ağır tip olarak üretilmiş tırnaklı kapalı merdanesi sayesinde mevcut tavın korunmasına yardımcı olur. Makine derinlik ayarı merdane yan kollarında bulunan pim sistemi ile kolayca ayarlanır. Opsiyonel Hidrolik ataçmanı ile kombine kullanıma uygundur.

Hk Alabora Hidrolik Kaydırmalı Rotovatör

Özellikle meyve bahçeleri, fide ekim arazileri, bağlarda ve seralarda hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan yer hazırlama, otla mücadele ve toprak işleme çalışmalarını tek seferde yapabilir.

Toprak işleme sırasında sürücü tarafından kumanda edilebilen hidrolik kaydırma özelliği ile ağaç altlarını işleyerek, bitki atıklarını parçalayarak homojen şekilde toprağa karıştırma ve kimyasal mücadeleye gerek kalmaksızın bitki atıklarını organik gübre olarak toprağa geri kazandırma özelliğine sahiptir.

Kullanımı basit olup yakıttan, zamandan ve ekipmandan tasarruf sağlar.

Kobra Rototiller

Tarla tarımında hasat sonrası hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan torağı işler ve ideal tohum yatağı hazırlar. Makine üzerinde, makine ile uyumlu güçlü bir şanzıman kullanılmıştır.

Makine derinlik ayarı merdane yan kollarında bulunan pim sistemi ile kolayca ayarlanarak 5-22 cm arasında istenilen derinlik seçilebilinir. Makine üzerinde kaliteli dik bıçak kullanılmıştır.

Önünde bulunan patlatmalar sayesinde iş derinliğide bulunan taban taşını kırarak bıçaklara hazırlanmak üzere toprağı verir. Toprak tavının uzun süre muhafazasını sağlar. Hatalı sürümler sonucu oluşan engebeleri yok ederek arazinin tesviyesini sağlar. Bitki atıklarını homojen bir şekilde toprağa karıştırır. İkinci ürün için toprak hazırlamada kolaylık sağlar. Bir defada işlemi tamamladığından, yakıttan, zamandan ve ekipman yatırımdan büyük tasarruf sağlar.

Mk Alabora Mekanik Kaydırmalı Rotovatör

Özellikle meyve bahçeleri, fide ekim arazileri, bağlarda ve seralarda hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan yer hazırlama, otla mücadele ve toprak işleme çalışmalarını tek seferde yapabilir.

Toprak işleme sırasında sürücü tarafından isteğe bağlı makine üzerindeki bağlantı apartlarını kullanarak kaydırma ve sabitleme özelliği ile ağaç altlarını işleyerek, bitki atıklarını parçalayarak homojen şekilde toprağa karıştırma ve kimyasal mücadeleye gerek kalmaksızın bitki atıklarını organik gübre olarak toprağa geri kazandırma özelliğine sahiptir.

Kullanımı basit olup yakıttan, zamandan ve ekipmandan tasarruf sağlar.

 

 

Sabit Rotovatör

Türkaysan Sabit Rotovatör, özellikle tarla, bağ ve bahçelerde, tohum yatağı hazırlama, anız bozma işlemlerinde kullanılan ikincil toprak işleme makinası olup; ayrıca bitki artıkları ve organik gübreyi toprağa karıştırarak, toprakta huus artışına yardım eden ve yabanc otları mekanik olarak yok ederek kimyasak ot mücadelesine gerek bırakmayan çevre dostu, çok yönlü ve uzun ömürlü bir makiadır. Kuyruk milinden gelen hareketin bıçaklara dişli sistemi ile aktarılması, zincirli sisteme oranla güç ve yakıttan tasarruf sağlamaktadır. Freze bıçakları toprak yüzeyine dik yönde temas ederek toprağı parçalar, karıştırır ve ufalar. Toprakta gevşek bir ortam oluşturarak su-hava dengesini sağlar. Arka taraftaki sacdan yapılmış koruma kapağı sayesinde, fırlayan toprakların tekrar parçalanmasını sağlar ve çevreye zarar vermesini önler. Makinayı traktöre bağlamada kullanılan şaft, emniyet tertibatlı olup, taş veya kök sıkışması hallerinde traktörün ya da makinanın zarar görmesini önlemektedir. Şanzıman konumu; ortadandır. (Bağ ve bahçelerde kullanım kolaylığı için Opsiyonel; yarı kaçık ve kaçık şanzıman sçenği mevcuttur.)

Sb Alabora Sabit Rotovatör

Bağ ve bahçelerde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan otla mücadele ve toprak işleme çalışmalarını tek seferde yapabilir.

Toprak işleme sırasında sahadaki bitki atıklarını parçalayarak homojen şekilde toprağa karıştırarak kimyasal mücadeleye gerek kalmaksızın bitki atıklarını organik gübre olarak toprağa geri kazandırır.

Kullanımı basit olup yakıttan, zamandan ve ekipmandan tasarruf sağlar.

Süper Kobra Rototiller

Tarla tarımında hasat sonrası hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan toprağı işler ve ideal tohum yatağı hazırlar. Makine üzerinde 4 devir seçeneği bulunan, makine ile uyumlu güçlü bir şanzıman kullanılmıştır. Makine derinlik ayarı merdane yan kollarında bulunan pim sistemi ile kolayca ayarlanarak 5-22 cm arasında istenilen derinlik seçilebilinir. Makine üzerinde 90 derece kaliteli bıçak kullanılmıştır. Önünde bulunan patlatmalar sayesinde iş derinliğide bulunan taban taşını kırarak bıçaklara hazırlanmak üzere toprağı verir. Toprak tavının uzun süre muhafazasını sağlar. Hatalı sürümler sonucu oluşan engebeleri yok ederek arazinin tesviyesini sağlar. Bitki atıklarını homojen bir şekilde toprağa karıştırır. İkinci ürün için toprak hazırlamada kolaylık sağlar. Bir defada işlemi tamamladığından, yakıttan, zamandan ve ekipman yatırımdan büyük tasarruf sağlar.

1 ile 12 arası kayıtlar gösteriliyor (Toplam 17 kayıt)